پیشنهاد ویژه: به راحتی صاحب وب سایتی مشابه دیجیکالا شوید. (جزئیات بیشتر )

پیشنهاد ویژه: آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته در 100 ساعت. (جزئیات بیشتر )

آموزش سئو

بیشتر بدانید
طراحی وب سایت قالب آماده نسخه چاپی

به صورت کلی شرایط حال حاضر جهان در استفاده از فناوری های دیجیتال با چندین سال گذشته بسیار متفاوت میباشد. معمولا کسب و کارها و افراد حقیقی و حقوقی و به صورت کلی تمامی بخش های یک جامعه دوست دارند تا راحتتر و سریعتر و با هزینه های بسیار پایین تر خود را به مخاطبان آن جامعه و حتی فراتر از آن کشور و منطقه جغرافیایی معرفی نمایند. تبلیغات در رادیو و تلویزیون چه به صورت دولتی و چه به صورت خصوصی معمولا هزینه های بسیار بالایی دارند و شاید برای بسیاری از افراد پرداخت چنین هزینه هایی مقرون به صرفه نباشد. استفاده از روزنامه و تبلیغات سنتی هم یا برد جغرافیایی خیلی بالایی ندارد و یا در حد همان روز کاربرد و اثر خواهند داشت. طبیعتا امروزه تنها راه تبلیغات و معرفی خود و کسب و کار میتواند استفاده از وسایل و سرویس هایی باشد که در فضای مجازی رشد و توسعه پیدا نموده اند و بر روی بستر اینترنت کار میکنند تا تمامی افراد در کل دنیا بتوانند آن کالا یا خدمات و سرویس را مشاهده نموده و تصمیم خود را به استفاده از آن بگیرد.

به عنوان مثال استفاده از وب سایت های تبلیغاتی و نیازمندی که در بخش طراحی سایت تبلیغاتی کاملا به زوایای آن اشاره نموده ایم, میتواند یکی از بهترین و کارآمد ترین گزینه های برای افراد باشد. در ایران هم سایت های نیازمندی بسیار زیادی وجود دارند که یکی از بهترین این وب سایت ها در حوزه آگهی و تبلیغاتی وب سایت درج آگهی با آدرس https://darjeagahi.com میباشد. در این وب سایت شما می توانید از تبلیغات رایگان و یا تبلیغات ستاره دار استفاده نمایید و خود را بهتر و ارزانتر از روش های دیگر معرفی و تبلیغ نمایند.

اما شاید راه حل ماندگارتر و و در دراز مدت باصرفه تر این است که خودتان طراحی سایت را آغاز نمایید و برای آن در آینده برنامه بلند مدتی داشته باشید. برای طراحی وب سایت در هر صنفی با هر موضوعی در ابتدا نیازمند این میباشد که برنامه و طرحی برای آغاز و پیاده سازی آن داشته باشید. به عنوان مثال آیا سایت شما قرار است سیستم فروش داشته باشد و یا اینکه تنها در زمینه معرفی خود یا کالا و سرویس هستید و یا اینکه آیا ثبت نام در سایت انجام میشود که اگر انجام شود باید پنل مدیریتی خوبی هم در اختیار کاربر وب سایت گذاشته شود. بنابراین ما در  آرشیو دانشنامه های متعدد و مقاله های طراحی وب سایت متعددی در مورد تمامی این موارد از روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت گرفته تا روش های طراحی و برنامه نویسی و عوامل موفق نمودن وب سایت توضیحات بسیاری خوب و جامعی را برای شما عزیزان داده ایم.

البته در این میان روش و سبک طراحی سایت هم بسیار قابل اهمیت میباشد. باید در جریان باشید که عموما 2 روش طراحی وب سایت در دنیا وجود دارد. روش اول با نام طراحی سایت قالب آماده که در این مقاله قرار است به تفضیل در مورد تمامی مسائل آن صحبت نماییم و روش دوم استفاده از طراحی سایت اختصاصی است که در دانشنامه مربوط به خود به تفضیل در مورد آن صحبت نموده ایم.

در طراحی سایت قالب آماده هدف بر روی 2 موضوع متمرکز شده است که عبارتند از:

  • زمان
  • هزینه

در ابتدا باید بدانیم چرا در طراحی سایت قالب آماده هزینه و زمان بسیار بسیار نسبت به طراحی سایت اختصاصی کاهش پیدا می نماید و آیا این کاهش در نهایت به نفع صاحب وب سایت میباشد یا خیر.

در طراحی وب سایت قالب آماده که معمولا توسط یکی از CMSهای متداول و رایج در دنیا مانند طراحی سایت وردپرس و یا طراحی سایت جوملا مورد استفاده قرار میگیرد, از پیش طراحان قالب هایی را طراحی نموده اند و آن را در اختیار عموم طراحان و برنامه نویسان دیگر قرار داده اند. مستحضر باشید که بیشترین زمانی که در انجام 0 تا 100 پروژه میتواند صرف شود بخش طراحی استاتیک یا همان UI وب سایت میباشد چرا که در این بخش است که طراح باید از رنگ ها به درستی در سایت استفاده نماید و تمامی المن ها از صفحه اصلی سایت گرفته تا صفحات جزئیات محصولات یا تماس با ما و درباره ما. تازه بحث اختلاف سلیقه ها بین طراح بخش استاتیک سایت با خود صاحب وب سایت را هم باید به کل زمان انجام پروژه اضافه نماییم.  بنابراین در طراحی سایت قالب آماده از پیش زمان گذاشته شده و با توجه به استانداردها و قابلیت های موجود در آن سایت صفحات و بخش های مختلف آن کاملا طراحی شده است تا این طرح برای برنامه نویسی آغاز شود که حتما در ادامه در مورد برنامه نویسی آن هم صحبت خواهیم نمود.

به یاد داشته باشید که قالب های آماده تماما یکجور نمیباشد. به عنوان مثال قالب آماده طراحی سایت شرکتی با قالب آماده طراحی سایت فروشگاهی با قالب آماده طراحی سایت بیمارستان کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد و حتما طراحان این موضوع را در زمان طراحی نیز کاملا دقت نموده و آن را رعایت مینمایند.

بنابراین این مورد که در مورد آن توضیح داده شد به تنهایی میتواند در کوتاه نمودن زمان طراحی سایت و حتی هزینه طراحی وب سایت نیز تاثیر بسیار مستقیمی داشته باشد. البته اینطور نخواهد بود که قالبی که از پیش آماده شده باشد را نتوان تغییر داد بلکه تا حدی می توان آن را به لحاظ طراحی و چیدمان المان ها و رنگ ها تغییر داد.

به یاد داشته باشید که CMSهای آماده مانند وردپرس و جوملا و ... که پیش تر در مورد آن صحبت نمودیم, قابلیتی را در اختیار طراح و برنامه نویس قرار میدهد که تا حد بسیار زیادی می تواند بر روی همان قالب آماده کار برنامه نویس از پیش آماده شده و نهفته در درون خود را استفاده نماید و شاید در بسیاری از موارد حتی برای اجرایی کردن آن پروژه نیازی نباشد که برنامه نویس را برای آن پروژه در نظر گرفت. این قالب های آماده را میتوان به خوبی برای طراحی سایت سازمانی و طراحی سایت ترجمه آنلاین و طراحی سایت املاک و طراحی سایت آژانس مسافرتی و طراحی سایت فروش بلیط هواپیما و طراحی سایت پوشاک و طراحی سایت خودرو و بسیاری دیگر از طراحی وب سایت ها مورد استفاده قرار داد.

البته اگر نیاز به برنامه نویس اختصاصی باشد و یا نیاز باشد تا در جایی آن بخش برنامه نویسی تغییر پیدا نماید میتوانیم از پلاگین های آماده که در بازار CMSهای رایگان کاملا رایج و مرسوم میباشد نیز استفاده نماییم و یا حتی برای درست نمودن و برنامه نویس آن بخش به صورت اختصاصی, یک برنامه نویس را استخدام نماییم.

در مجموع این توضیحات فکر می کنیم کاملا در مورد پارامترهای زمان و هزینه بیشتر موارد را برای شما بازگو کرد تا در نهایت تصمیم درستی را در طراحی سایت خود با استفاده از قالب آماده بگیرید.

البته طراحی سایت قالب آماده برای هر پروژه ای و برای هر جایی اصلا گزینه اول نمی تواند باشد. در بخشی از پروژه های طراحی وب سایت که محاسبات و ارتباط های بسیار پیچیده ای می تواند وجود داشته باشد و نیاز است تا تجزیه و تحلیل فراگیرتری بر روی آن انجام شود نمیتواند گزینه مناسبی باشد و مطمئنا باید از روش طراحی سایت اختصاصی نیز بهره مند شد.

در استفاده از روش طراحی سایت قالب آماده میتوان مزیت های زیر را در نظر گرفت که عبارتند از:

  • کاهش زمان طراحی و برنامه نویسی سایت
  • کاهش هزینه های طراحی و برنامه نویسی سایت
  • مدیریت راحت تر توسط کنترل پنلی که قالب آماده در اختیار شما قرار می دهد
  • توسعه و گسترش آسان و ساده پروژه در آینده بطوریکه می توانید طراح و برنامه نویس آن قالب آماده را به راحتی پیدا نمایید
  • بروز رسانی سایت به راحتی انجام میپذیرد
  • رفع مشکل و خطاها در سایت حتی در زمانی که طراح و برنامه نویس آن در دسترسی نباشد
  • استفاده از قالب های متنوع و آماده به صورت فوری
  • امکان طراحی و برنامه نویسی اختصاصی بر روی قالب آماده با توجه به نیازهای جاری و حتی آینده نگری هایی که می تواند وجود داشته باشد

و بسیاری از موارد و قابلیت ها که حتما توسط کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت اطلس وب در مورد آنها به تفضیل چه در جلسه حضوری و چه در مکالمه تلفنی صحبت خواهیم نمود.

بنابراین در ابتدا نگاه کنید که آیا پروژه ای که میخواهید برای آن کار طراحی سایت را آغاز نمایید چقدر زمان و هزینه برای شما اهمیت دارد و یا اینکه در آن سایت کار خاصی انجام میشود که نتوان آن را توسط روش طراحی سایت قالب آماده انجامش داد.

در حال حاضر کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت اطلس وب در شعبه طراحی سایت تهران منتظر تماس گرم شما هستند تا بتوانند مشاوره ای رایگان و بی نظیر را در اختیار شما عزیزان قرار دهند و شما را از تعرفه های قیمتی طراحی سایت و مدت زمان و نحوه انجام کار آگاه نمایند. البته برای ثبت سفارش طراحی سایت خود هم می توانید از پیش فاکتور آنلاین طراحی سایت که برای شما عزیزان طراحی شده است در کوتاهترین زمان ممکن اقدامات اولیه خود را انجام دهید.

توجه توجه : طراحی سایت ارزان

جستجوی پیشرفته نمونه کارها صدور پیش فاکتور