پیشنهاد ویژه: به راحتی صاحب وب سایتی مشابه دیجیکالا شوید. (جزئیات بیشتر )

پیشنهاد ویژه: آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته در 100 ساعت. (جزئیات بیشتر )

آموزش سئو

بیشتر بدانید
طراحی وب سایت شهرداری نسخه چاپی

به طور کلی تمامی شهرهای دنیا اگر مدیریتی شهری خوبی بر روی آن ها وجود نداشته باشد و همه امورات شهری با تدبیر و درایت و برنامه ریزی انجام نشده باشد می تواند صدمات بسیار زیادی را به خود افرادی که در آن شهر و روستا زندگی میکنند بزند. از این رو نقش شهرداری در خدمات و سرویس های مدیریت شهری هر روز پر رنگ تر میباشد و حتی برای این امور همایش های بین المللی هم برگزار میشود که می تواند در جهت بالا بردن سرویس ها و خدمات شهری مورد استفاده قرار بگیرد.

امروزه دنیا به این سمت پیش میرود که افرادی که در یک شهر یا حتی روستا زندگی می کنند باید از بیشتر امورات مدیریتی آن شهر اطلاع و آگاهی داشته باشد و تمامی امور برای آنها شفاف باشد. مانند امورهای مالی و یا هزینه هایی که برای شهر انجام میشود و موارد مربوط به خدمات شهری مانند بانک ها و نقاط حادثه خیز و برنامه هایی که در آینده قرار است در داخل شهر اتفاق بیافتد و یا پروژه های شهری که قرار است در آینده برای شهر انجام شود که در ادامه همین دانشنامه مفصل در مورد این موارد صحبت خواهیم نمود.

برای طراحی سایت شهرداری دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که مطمئنا یکی از مهمترین این دلایل نحوه اطلاع رسانی گسترده به تمامی افرادی است که در آن شهر زندگی میکنند. درست است که شاید تمامی این افراد هر روز به وب سایت شهرداری شهر خود سر نمیزنند و اخبار و وقایع در آن را دنبال نمی کنند ولی مطمئنا در طول روز که جستجوهایی در موتورهای جستجو مانند گوگل انجام می دهند با این اطلاعات و مطالب و اخبار نیز آشنا می شوند و آنها را دنبال و پیگیری می نمایند. بنابراین یکی از مهمترین بخش ها در طراحی سایت شهرداری بخش اخبار و رویدادهای مربوط به آن شهر همراه با ذکر جزئیات و تصاویر نیز میباشد. به عنوان مثال پروژه ای از شهر که قرار است در اینده ای دور یا نزدیک افتتاح شود و یا روزشماری برای آن در نظر گرفته شده است به همراه تصاویری از روند پیشرفت آن پروژه که برای علاقه مندان آن مطالب می تواند مطالب مفیدی باشد. حتی این اطلاعات و اخبار میتواند در مورد وقایع خود شهرداری و ناحیه های شهرداری آن شهر نیز باشد مانند انتصابات و همایش ها و جشنواره هایی که هر ناحیه و هر منطقه از شهرداری قرار است به صورت مستقل آن را برگزار نماید.

یکی از اتفاقات خوبی که امروزه در حوزه های شهرداری در کشور عزیزمان ایران اتفاق می افتد برگزاری جشن ها در پارک ها و مناطق از پیش تعریف شده می باشد که عموما به همت شهرداری ها برگزار می شود. بنابراین اطلاه رسانی و ثبت نام آنلاین افراد شرکت کننده در این همایش و مهمانهایی که قرار است در آن جشن نیز شرکت نمایند یکی از مهمترین و جذاب ترین بخش های طراحی سایت شهرداری نیز میتواند باشد.

ما در شرکت طراحی سایت اطلس وب قرار است از بهترین تکنولوژی ها برای طراحی سایت شهرداری شما استفاده نماییم. البته این را هم مد نظر خودمان قرار می دهیم که بسیاری از افراد آن شهر میتواند مخاطبان شما باشد و باید وب سایت به نوعی طراحی و برنامه نویسی شود که آنها بتوانند از طریق مرورگرهای اینترنتی خودشان به اطلاعات آن وب سایت نیز دسترسی داشته باشند. حتما برای این کار گرافیک ساده و یا اصطلاحا UX خوبی را برای سایت شهرداری در نظر خواهیم گرفت تا بتوانید بهترین و بالاترین قابلیت و سرویس را در سایت شهرداری برای مخاطبان خود نیز در نظر بگیرید.

معمولا در طراحی سایت شهرداری می توانیم این سرویس ها و خدمات را در اختیار شهروندان قرار دهیم که عبارتند از:

 • مدیریت شهری
 • حمل و نقل و ترافیک
 • شهرسازی
 • اطلاعات جغرافیایی
 • عوارض
 • اطلاع رسانی
 • حقوق شهروندان
 • نظرسنجی

و بسیاری از بخش های دیگر که حتما همکاران و طراحان ما چه به صورت تلفنی و یا حضوری از تمامی این بخش ها شما را آگاه خواهند نمود تا بتوانیم بهترین سایت شهرداری ایران را برای شما طراحی و برنامه نویسی نماییم.

در طراحی سایت شهرداری از نوع فونت به خصوصی که بیشتر شهروندان میتوانند از روی مانیتور آن مطالب را مطالعه نمایند استفاده خواهیم نمود. همانطور که میدانیم خواندن مطالب از روی مانیتور سخت تر از خواندن مطالب از روی روزنامه یا کاغذ میباشد. بنابراین از این رو در زمان طراحی سایت شهرداری این مورد را به خوبی رعایت خواهیم نمود و حتی خود شما هم اگر فونت خاصی را مد نظر دارید میتوانید آن را به گروه طراح سایت ما نیز معرفی نمایید.

به طور کلی روند و مراحل طراحی سایت شهرداری میتواند مانند طراحی سایت شرکتی یا طراحی سایت سازمانی یا طراحی سایت مدرسه یا طراحی سایت آموزشی یا طراحی سایت گرافیکی یا طراحی سایت انتشارات یا طراحی سایت دانشگاهی باشد و از روش طراحی سایت متریال دیزاین نیز می توانیم در این روش نیز استفاده نماییم. البته اینکه طراحی سایت شهرداری باید با یکی از روش های طراحی سایت اختصاصی یا طراحی سایت قالب آماده باید خودش جای بحث دارد و در جلسه حضوری و ارتباط برقرار نمودن با بخش طراحی و برنامه نویسی ما می توانیم در این مورد بسیار مهم نیز صحبت نماییم. طراحی سایت وردپرس یا طراحی سایت جوملا می تواند یکی از روش های دیگری باشد که در مورد آن نیز می توانیم فکر نماییم.

شما می توانید از بخش آرشیو دانشنامه طراحی سایت به بسیاری از این مطالب نیز دسترسی داشته باشید و یا نمونه کارهای ما را در این زمینه مشاهده فرمایید.

به دلیل حجم بازدید بسیار زیادی که ممکن است سایت شهرداری شما داشته باشد باید در مورد ملزومات سرور و یا همان هاست نیز تفکراتی نیز اندیشیده شود. به دلیلی اینکه ممکن است این مورد مهم کل روند و پروسه طراحی وب سایت شما را زیر سوال ببرد. در مورد هاستینگ حتما کارشناسان ما در این حوزه خدمات و سرویس های خوبی را در اختیار شما خواهند گذاشت. البته شما هم اکنون می توانید از وب سایت فروش هاست ما به نشانی https://web-hosts.ir نیز بازدید فرمایید.

در ادامه این دانشنامه قصد داریم تا شما را از مزیت های طراحی سایت شهرداری نیز آگاه نماییم که عبارتند از:

 • اطلاع رسانی گسترده و آسان به شهروندان در مورد پروژه های شهری و اتفاقاتی که در شهرداری در حال اتفاق میباشد
 • مکانیزه نموده مراجعات ارباب رجوع ها و ساده نموده دسترسی آنها به این خدمات از منزل و با خط اینترنتی
 • مکانیزه نمودن عملیات هایی که مربوط به کارمندان شهرداری میباشد مانند نمایش بیمه و سوابق و حقوق و ....
 • ارتباط راحت تر بخش های مختلف سازمان شهرداری مانند مکاتبات و .... برای کم مصرف نمودن کاغذ و صرفه جویی در زمان
 • قابل دسترسی بودن استفاده از خدمات شهری برای تمامی شهروندان از هر جای دنیا و بر روی بستر اینترنت
 • گرفتن پرداخت ها و وجوه شهروندان مانند عوارض خودرو و خانه و .... از طریق سامانه شهرداری
 • گرفتن انتقادات و پیشنهادات به صورت مکانیزه و ارسال این اطلاعات به بخش مربوطه تا پیگیری آن و اعلام نتیجه به فرد ارسال کننده

و بسیاری از خدمات و سرویس های دیگر که حتما خود شما در زمان طراحی سایت شهرداری ما را آگاه خواهید نمود تا بهترین و موثرترین طراحی سایت را برای شما داشته باشیم.

یکی از نکات بسیار مهم در شرکت طراحی سایت اطلس وب پشتیبانی رایگان در تمامی سال ها میباشد که شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا آغاز طراحی و برنامه نویسی سایت شهرداری از طریق شماره تلفن های در سایت و یا صفحه پیش فاکتور آنلاین طراحی سایت اقدامات اولیه خود را انجام دهید.

توجه توجه : طراحی سایت ارزان

جستجوی پیشرفته نمونه کارها صدور پیش فاکتور