پیشنهاد ویژه: به راحتی صاحب وب سایتی مشابه دیجیکالا شوید. (جزئیات بیشتر )

پیشنهاد ویژه: آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته در 100 ساعت. (جزئیات بیشتر )

آموزش سئو

بیشتر بدانید
طراحی وب سایت داینامیک نسخه چاپی

طراحی سایت داینامیک!!!!!! طراحی سایت داینامیک!!!!!!!!! طراحی سایت داینامیک!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این جمله و کلماتی است که امروزه بر دهان تمامی طراحان و برنامه نویسان و حتی خود افرادی است که دوست دارند طراحی سایت برای آنها انجام شود جاری است. البته شاید بسیاری از این افراد در گذشته تجربه خوب و بدی از طراحی سایت های مختلف مانند طراحی سایت شرکتی و طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت انجمن و طراحی سایت پوشاک و طراحی سایت تبلیغاتی و طراحی سایت آژانس مسافرتی و طراحی سایت گردشگری و بسیاری دیگر از موضوعات طراحی وب سایت داشته باشند.

بنابراین افرادی که در گذشته برای آنها طراحی سایت انجام شده است بهتر بدانند که حالا زمان آن فرارسیده است که طراحی سایت داینامیک برای آنها انجام شود. این افراد شاید در گذشته های دور و نزدیک سایتی داشته اند که نقش یک بروشور اینترنتی را برای آنها ایفا نموده است و در قالب طراحی سایت استاتیک میتوانیم به این روش اشاره نماییم.

در روش طراحی سایت داینامیک کاملا میتوانیم بگوییم که قسمت ها و صفحات آن وب سایت قابل بروزرسانی و آپدیت شدن میباشد به شرطی که برای آن قسمت برنامه نویسی شده باشد. حتما به یاد داشته باشید که در طراحی سایت داینامیک بخش استاتیک هم وجود دارد. یعنی از همان زبان های HTML و CSS و Javascript و jQuery و .... که برای طراحی سایت استاتیک استفاده شده است هم استفاده میشود با این تفاوت که بر روی همین پوسته و یا اصطلاحا قالب, بخش برنامه نویسی سمت سرور یا همان Server-Side هم انجام میپذیرد. زبان های برنامه نویسی مانند PHP و  ASP.Net و زبان های دیگر. بنابراین این بسیار اهمیت دارد که یک سایت داینامیک از چه زبان برنامه نویسی درست شده باشد و آیا در آینده حتی در صورت نبودن برنامه نویس سایت میشود سایت را بروزرسانی نمود و آن را رشد و توسعه داد.

یکی از مهمترین تفاوت های طراحی سایت استاتیک با طراحی سایت داینامیک در پنل مدیریتی است که در اختیار صاحب وب سایت و بخش هایی که قرار است آن سایت را مدیریت نمایند گذاشته می شود. در ابتدا باید بدانید که خود پنل مدیریتی یا اصطلاحا همان داشبورد پنل باید قابلیت تعیین سطوح دسترسی یا همان permission را داشته باشد. به عنوان مثال نباید بخش حسابداری به بخش های دیگر دسترسی داشته باشد و بالعکس. بنابراین ما در شرکت طراحی وب سایت اطلس وب بهترین و کاملترین پنل مدیریتی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد تا بتوانید در کوتاهترین زمان کار بروزرسانی سایت داینامیک خود را انجام دهید. پنل مدیریتی مخصوصا در سایت های فروشگاهی بسیار کاربردی و با اهمیت هستند چرا که ممکن است محصول خصوصیت های متفاوت داشته باشند و یا قیمت های مختلف و گارانتی و وارانتی و .... که طراحی پنل مدیریتی را بسیار سخت می نماید. شما با توضیح دادن کامل وب سایت خود به کارشناسان ما در مرحله طراحی و برنامه نویسی سایت مطمئن باشید که بهترین را برای شما طراحی و برنامه نویسی خواهند نمود. البته پنل مدیریت در سایت داینامیک کاملا بستگی به این دارد که ما سایت را از چه سبکی طراحی و برنامه نویسی نموده باشیم. آیا سایت از روش های طراحی سایت قالب آماده مانند طراحی سایت وردپرس و یا طراحی سایت جوملا ساخته شده باشد و یا از روش طراحی سایت اختصاصی که بسیار با یکدیگر متفاوت هستند.

در این بخش از دانشنامه طراحی سایت قصد داریم تا چند مزیت طراحی سایت داینامیک را خدمت شما عزیران بگوییم که این مزیت ها عبارتند از:

 • بروز رسانی راحت و قابل دسترسی بودن پنل مدیریتی در تمام مناطق جغرافیایی
 • امکان گزارش گیری کامل از پروسه ها و روندهایی که در داخل وب سایت اتفاق می افتد مانند حسابداری, خریدها, تعداد مشتریان, .....
 • ایجاد شدن اتوماتیک صفحات همراه با افزودن اطلاعات در داخل پنل مدیریتی
 • امکان گرفتن بسیاری از اطلاعات از کاربران و افراد دیگر و ذخیره سازی آنها برای مدت نامشخص و تجزیه و تحلیل اتوماتیک آنها توسط سیستم
 • امکان ارائه سرویس ها و ویژگی هایی که خود کاربر بتواند نسبت به سلیقه خود بخشی از سایت را شخصی سازی نماید مانند رنگ و نحوه چیدمان و ...
 • امکان ارسال ایمیل و SMS به صورت اتوماتیک در جاهایی که نیاز باشد
 • امکانات ویژه برای پیدان نمودن سریع اطلاعات وب سایت مانند جستجوی ویژه و مقایسه محصولات و ....
 • امکان قرار دادن نظرات کاربران در سایت داینامیک
 • سئو بهینه تر با امکانات مدیریتی که میتوان در پنل مدیریتی برای آن در نظر گرفت
 • امکان گسترش سایت و به وجود آوردن بخش های جدید

و بسیاری از قابلیت ها و سرویس های ویژه که حتما در جلسه تلفنی و یا حضوری توسط کارشناسان ما در شرکت طراحی سایت اطلس وب برای شما بازگو خواهد شد تا بتوانیم بهترین سرویس ها را در سایت داینامیک شما برایتان طراحی و برنامه نویسی نماییم.

یکی از قابلیت های بسیار ویژه که در آیتم های بالا کوتاه به آن اشاره شد و قصد داریم تا در این مورد بیشتر به شما عزیزان توضیح دهیم بخش شخصی سازی سایت داینامیک توسط خود کاربر سایت میباشد. به عنوان مثال شما یک سایت خبری را در نظر بگیرید که کاربرانتان هر روزه نه فقط 1 بار بلکه چندین بار برای مشاهده اخبار ها و وقایع جدید دائما به وب سایت شما مراجعه می نمایند و معمولا از بین چندین موضوع خبری به موضوعات خاصی علاقه دارند و دوست دارند تا اخبارهای این موضوعات در بالا و در جایی به آنها نشان داده شود که برای پیدا کردنشان زمان زیادی را صرف نکنند در صورتی که شما به صورت پیشفرض آن را مثلا در پایین وب سایت طراحی و جایگذاری نمودید. حالا در این شرایط زمانی که سایت شما از روش طراحی سایت داینامیک ساخته شده باشد میتوانید قابلیتی را در اختیار کاربر وب سایت خود قرار دهید که خودش بتواند نسبت به سلیقه خود اخبارهایی را که دوست دارد را در جایی نمایش دهند که دیدن آن برایش آسانتر است. این مثال و مثال هایی از این دست فقط و فقط با طراحی سایت داینامیک امکان پذیر میباشد. یا در مثالی دیگر می توانید نسبت به تم رنگی که خود کاربر دوست دارد سایت را به همان رنگ به کاربر نمایش دهید و حتی در دفعات بعدی که وارد سایت می شود آن سایت را با رنگی ببیند که دوست دارد و در نهایت دیدن وب سایت برایش لذت بخش تر خواهد بود.

نمیتوانیم بگوییم که طراحی سایت داینامیک عیبی ندارد بلکه به یاد داشته باشید که مزیت و عیب کاملا بستگی به کار  هدف شما دارد. در زمانی اگر لازم باشد باید از روش طراحی سایت استاتیک و در جایی که لازم باشد باید از روش طراحی سایت داینامیک استفاده نمایید ولی در زیر به چند نکته یا در سناریوهایی عیب محسوب میشود اشاره می نماییم که عبارتند از:

 • هزینه بالا
 • مدت زمان طراحی و برنامه نویسی بیشتر نسبت به طراحی سایت استاتیک و یا طراحی سایت قالب آماده مانند وردپرس یا جوملا و ....

در صورت نبودن برنامه نویس شاید گسترش و ادامه برنامه مشکل به نظر برسد تا زمانی که برنامه نویس مورد نظر پیدا شود

ندادن سورس کد سایت توسط برخی از شرکت های طراحی سایت که کاملا هم به حق میباشد

بنابراین در انتهای این دانشنامه از سری دانشنامه های طراحی سایت که حاصل چندین و چند سال فعالیت ما در عرصه طراحی وب سایت میباشد میخواهیم فرمولی را خدمت شما عرض نماییم که توسط آن شما خودتان هم می توانید مشخص نمایید که آیا باید طراحی سایت شما استاتیک باشد و یا داینامیک.

در ابتدا ذخیره سازی اطلاعات و استفاده از آن اطلاعات در آینده بسیار اهمیت دارد. حتی اگر یک فرم ساده مانند ارسال پیام در سایت خود و در صفحه تماس با ما داشته باشید به احتمال زیاد سایت شما باید داینامیک باشد ولی اگر بروزرسانی سایت برای شما اهمیت ندارد و شاید هر شش ماه 1بار هم هیچ اطلاعاتی در داخل سایت شما وارد و بروزرسانی نمی شود مطمئنا سایت شما می تواند استاتیک باشد. البته در این مورد آینده نگری و اینکه این سایت استاتیک چقدر در آینده دور یا نزدیک ممکن است به سایت داینامیک تبدیل شود هم بسیار اهمیت دارد. ولی این را به یاد داشته باشید که امروزه سایت هایی که عموما با قالب های آماده مانند وردپرس یا جوملا به وجود می آیند هزین چندان زیادی ندارند و شما میتوانید به جای اینکه سایت خود را استاتیک طراحی نمایید با کمی هزینه بیشتر صرف نمودن سایت خود را داینامیک ایجاد نمایید.

هم اکنون همکاران ما در شرکت طراحی سایت اطلس وب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در رابطه با تمامی موضوعات طراحی سایت می باشد که آرشیو کامل آنها را می توانید از لینک بیشتر بدانم جستجو نمایید. همچنین می توانید از صفحه پیش فاکتور آنلاین طراحی سایت سفارش طراحی سایت خود را ثبت نمایید. البته توصیه میکنیم به صفحه نمونه کارهای طراحی سایت ما هم سری بزنید تا از سبک های طراحی و برنامه نویسی ما آگاه شوید.

پیروز باشید

توجه توجه : طراحی سایت ارزان

جستجوی پیشرفته نمونه کارها صدور پیش فاکتور