پیشنهاد ویژه: به راحتی صاحب وب سایتی مشابه دیجیکالا شوید. (جزئیات بیشتر )

پیشنهاد ویژه: آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته در 100 ساعت. (جزئیات بیشتر )

آموزش سئو

بیشتر بدانید
طراحی وب سایت استاتیک نسخه چاپی

همیشه این بحث که از چه روشی برای طراحی سایت خود استفاده کنم تا هزینه های من در پروسه طراحی وب سایت کاهش پیدا نماید برای هر فردی که قصد طراحی سایت را دارد مهم و قابل توجه میباشد چرا که به دلیل شرکت های مختلفی که در بخش طراحی سایت تهران و حتی خارج از تهران مشغول به فعالیت هستند و مشاوره های متعدد و گاها غیر کارشناسانه ای به آنها داده میشود این سردگرمی به وجود می آید. ما در شرکت طراحی سایت اطلس وب امروز می خواهیم در این دانشنامه از سری دانشنامه های طراحی سایت به شما نوع و سبک طراحی سایت استاتیک را معرفی نماییم و آن را به خوبی با روش طراحی سایت داینامیک مقایسه نماییم تا بتوانید برای موقعیت حال حاضر خود بهترین روش و تصمیم را بگیرید.

روش طراحی سایت استاتیک کلا به روشی گفته می شود که در اجرای فرآیند طراحی وب سایت و عملیاتی نمودن آن وب سایت هیچگونه برنامه نویسی سمت سرور (Server_side) انجام نپذیرفته است و کاملا تمامی اطلاعات به صورتی دستی و در قالب کدهای HTML و CSS وارد وب سایت می شود. حتی این بروز رسانی در آینده هم باید توسط خود طراح سایت و کاملا به صورت دستی اتفاق بیافتد. به عنوان مثال شرکتی را در نظر بگیرید که شاید در چند سال آینده آدرس و شماره تلفن آن تغییر پیدا نمی کند و حتی محصولات آن هم هر 6 ماه یکبار و آن هم به صورت محدود بروز رسانی می شود, طراحی سایت استاتیک بهترین گزینه و منطقی ترین روش برای طراحی وب این سناریو میتواند باشد.

در روش طراحی سایت استاتیک (Static webdesign) تنها همان UI و یا ظاهر وب سایت طراحی می شود مانند رنگ ها و چیدمان المان های تشکیل دهنده صفحه و جایگذاری اطلاعات در داخل صفحه و غیره.  طبیعتا هزینه در این روش طراحی وب سایت بسیار کاهش پیدا می نماید چراکه نهایتا در بهترین و حرفه ای ترین حالت 2 نفر برای طراحی این سایت مورد استفاده قرار خواهند گرفت. تفر اول فردی که با یکی از نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ (Photoshop) آشنایی داشته باشد تا بتواند ظاهر یا همان گرافیک وب سایت را آماده نماید تا شما بتوانید با دیدن این ظاهر گرفیکی به ابعاد رنگی و گرافیکی پروژه ای که در آینده قرار است طراحی شود به خوبی آشنا شوید. البته در این مرحله میباشد که شما اگر دارای نظر متفاوتی نسب به گرافیست پروژه باشید میتوانید با اصلاح این بخش ها پروژه طراحی سایت استاتیک بهتری را داشته باشید.  نفر دوم در حقیقت همان طراح سایت میباشد که از روی طرح گرافیکی که اماده شده است میتواند آن را به صورت واقعی طراحی نماید بطوریکه در آینده کاربران سایت شما توسط مرورگر اینترنتی خود بتوانند آن صفحات را مشاهده نمایند و با کالا و سرویس و خدمات و یا خود شما آشنا شوند. البته در نهایت 1 نفر هم میتواند این 2 کار را انجام دهد که شاید ایده ال ترین روش برای طراحی سایت استاتیک میتواند باشد چراکه خود آن طراح به خوبی میتواند طرح گرافیکی خود را به واقعیت نزدیک و تبدیل نماید و هر جایی که نیاز به اصلاح باشد به خوبی خودش بدون اینکه منتظر فرد دیگری باشد پروژه خود را به جلو ببرد. فرد طراح سایت باید با زبان های HTML و CSS و Javascript  و jQuery و بیشتر زبان هایی که بر روی کامپیوتر یا همان مرورگر اینترنتی کاربر مانند Google Chrome و Opera و یا Safari و مرورگرهای دیگر اجرا میشود آشنایی و تسلط داشته باشد.

در ادامه همین دانشنامه با مزیت های طراحی سایت استاتیک اشنا میشویم که عبارتند از:

  • سرعت در طراحی و عملیاتی کردن پروژه
  • رفت مشکل و خطا در کمترین زمان
  • انتقال راحت سایت از یک سرور به سرور دیگر
  • هزینه های بسیار پایین
  • نیاز نداشتن به بروزرسانی های متعدد و استخدام فردی برای این کار
  • مدیریت راحت تمامی صفحات وب سایت
  • کدنویسی راحت تر و در نتیجه استفاده از هاست یا سرور های ارزانتر
  • سرعت لود سریع وب سایت و صفحات آن در داخل مرورگر کاربران
  • مشاهده وب سایت حتی در شرایط که مرورگر کاربر نسخه قدیمیتر داشته باشد
  • پیدا نمودن فرد طراح که بتوانید در آینده قسمت یا صفحه ای را به وب سایت خود اضافه نمایید

و بسیاری از قابلیت های دیگر که حتما در مکالمه تلفنی توسط کارشناسان ما در شرکت اطلس وب به شما عزیزان توضیح داده خواهد شد.

اما در شرایطی اصلا نمیتوان به سمت طراحی سایت استاتیک بروید چرا که در آینده برای شما دردسرهای بسیار زیادی درست خواهد شد. اول از همه به یاد داشته باشید که اگر دائما سایت شما در حال بروز رسانی میباشد و یا دائما محصولات جدید وارد سایت شما میشود و یا اینکه باید اطلاعات کاربرانتان را ذخیره نمایید و به صورت کلی در مقابل عمل کاربر یک عکس العملی را باید به کاربر نشان دهید اصلا سایت شما برای طراحی سایت استاتیک در نظر گرفته نشده است و مناسب نمی باشد. حتی اگر در حال حاضر به نظر برسد که طراحی سایت استاتیک مناسب حال شما میباشد ولی در چند ماه آینده باید دائما این بروز رسانی ها در وب سایت شما انجام بپذیرد باز هم انتخاب طراحی سایت استاتیک مصادف است با از دست دادن زمان و صرف هزینه های بسیار بیهوده در آینده که در نهایت پروژه طراحی وب شما را با شکست مواجه خواهد نمود.

اگر بخواهیم فرمولی برای اینکه آیا سایت شما باید از روش طراحی سایت استاتیک و یا طراحی سایت داینامیک ساخته شده باشد استفاده شود باید خدمت شما عرض کنیم که اگر شما به اطلاعات کاربرانتان در سایت نیاز دارید و باید این اطلاعات را ذخیره نمایید باید حتما طراحی سایت شما داینامیک باشد در غیر اینصورت با حفظ شرایطی میتواند طراحی سایت استاتیک باشد.

وب سایت هایی مانند طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت خودرو و طراحی سایت پنل اس ام اس و طراحی سایت خشکبار و طراحی سایت پوشاک و طراحی سایت انجمن و طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت بازاریابی شبکه ای و طراحی سایت بیمارستان و طراحی سایت تبلیغاتی و طراحی سایت سازمانی و طراحی بسیاری از سایت ها میتوانید از روش طراحی سایت داینامیک استفاده نمایید.

یکی از باورهای بسیار غلط که همواره توسط همکاران خودمان به مشتریانشان داده میشود این است که سایت هایی که با روش طراحی استاتیک به وجود آماده اند سئو بسیار ضعیفی دارند و در موتور های جستجو مانند گوگل اصلا رتبه خوبی ندارند. این صحبت کلا اساس منظقی و علمی ندارد چرا که همان کدهایی مانند HTML و ... که در سایت استاتیک توسط موتورهای جستجو خوانده میشوند همان کدها در سایت های داینامیک نیز خوانده میشوند و کلا باید بگوییم که اصل و اساس ساختار و اسکلت اولیه سایت همان کدها میباشد. بنابراین اصلا نگران این مورد نباشید. البته این مورد را هم باید بگوییم که ناخودآگاه تعداد صفحات در سایت های داینامیک بسیار بیشتر از سایت های استاتیک می باشد چرا که در سایت های داینامیک در صورت اضافه نمودن محصول بلافاصله خود برنامه آن صفحه را خواهد ساخت ولی اگر همان سایت فروشگاهی را بخواهیم از روش استاتیک بسازیم باید خودمان به صورت دستی آن صفحه را ایجاد نماییم که اصلا منطقی به نظر نمی آید.

در نهایت باید به شما بگوییم که همکاران و کاشناسان ما در شرکت طراحی سایت اطلس وب هم اکنون منتظر تماس شما هستند تا بتوانند بهترین مشاوره را در زمینه طراحی وب سایت و روشی که می توانیم برای پروژه شما به کار ببریم. میتوانید از صفحه پیش فاکتور آنلاین طراحی سایت سفارش اولیه خود را ثبت نمایید و یا تماس با یکی از کارشناسان ما موضوع طراحی سایت خود را با ما در میان بگذارید.

توجه توجه : طراحی سایت ارزان

موفق و پیروز باشید.

جستجوی پیشرفته نمونه کارها صدور پیش فاکتور